Home / Aktuality / OČKOVÁNÍ CHRONICKÝCH PACIENTŮ
OČKOVÁNÍ CHRONICKÝCH PACIENTŮ

OČKOVÁNÍ CHRONICKÝCH PACIENTŮ

Od 24.3.2021 (od 12.4. v případě skupiny s nižší prioritou) se mohou k očkování registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu Covid-19. Do centrálního rezervačního systému se mohou přihlašovat pomocí speciálního kódu, který obdrží od svého ambulantního specialisty. Tento specialista je k očkování neregistruje. Jeho úkolem je vyhodnotit, kteří pacienti patří mezi ony chronicky nemocné osoby a kód by tedy měli obdržet. V případě, že už jste zaregistrovaní do očkovacího systému např. z důvodu, že patříte do aktuálně očkované věkové skupiny nebo patříte do prioritní skupiny zaměstnanců, není důvod nás žádat o uvedený kód a stávající registraci rušit. Celý proces to neurychlí, nějak vás neupřednostňuje před ostatními skupinami a přidělení termínu záleží pouze na kapacitě očkovacího centra resp. dostupnosti vakcín. Naopak se zrušením již zadané registrace dostupnost očkování může snížit.

Platnost kódu je prozatím omezena do 15.5.2021. Kromě kódu budete k očkování potřebovat lékařskou zprávu z posledního vyšetření, ze které vyplývá, že splňujete výše uvedená kritéria (kontrolu provede lékař při očkování). Seznam definovaných diagnóz je např. v tomto odkazu.

Pokud se domníváte, že patříte do některé z rizikových skupin, dejte nám prosím vědět a domluvíme se. Preferujeme kontakt emailem nebo přes eSERVICES, případně osobně při plánovaném vyšetření.

 

 

TÝM CARDIOVASC…